Salı, Ocak 19, 2021
1 (212)

1972 Yılında metal ile buluşmamız ve metal ürünleri ve metal malzemeleri işleme teknolojilerini ilgi ile severek başlayan yolculuğa çıraklık ile başlamış olduk. Zamanın en ideal tonajlı yağlı pistonlu preslerin imalatı ve bu presler ile yapılabilen ağır sanayi buldozerlerin yürüyüş takımları olarak bildiğimiz palet-zincir-burç- sökme takma ve yenileme işleri ile sonraları madeni eşya imalatı muhtelif makine imalatı montajı ile geliştik.

Ülkemizde alüminyum ve pimapen doğramalardan önce yerini almış olan demir doğramalar ile gelişen Osman DEDE bu arada çıraklıktan kalfalığa geçiş dönemi başlıyor, süreç devam ederek zamanın gelişi ustalığa adım atılmasında ön ayak olarak gerek teknik, gerek şahsi güvenimizin artmasında öncü olan değerli teknik eğitmenim olan makine yüksek mühendisi Sn. Kemal Ertan CAAN (Almancı Ertan) metal işlerin inceliklerini ve detay sorunlarını çözebilmemdeki en büyük etken olarak 1978 yılından itibaren birlikte uzun yıllarımızın faydaları ile gerek kristal avize imalatı gerek pirinç sehpa – karyola – merdiven – küpeşte – aksesuar- v.s ürünler ile kazanılan ustalık bilgimize ülkemizde yeni yeni dekorasyonda yerini alan paslanmaz inoks malzemelerinde hızla gelişmesi ile bu sırada gerçek ustalığımızın ilk adımlarını attığımız firma olan ÖZ ŞİRİN AVİZE Osman DEDE firması ile başlayan yolculuk kendini geliştirmek ve yetiştirmekteydi.
Zamana ayak uydurmak ve gelişen dünyada gelişim sağlayabilmek için metal ile olan merakımız ve öğrenme heyecanımız hiç eksilmeden devam ediyordu.
METAL DEKORASYON ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLERİ VE TİC. LTD. ŞTİ. Olarak işlerimizi metal ürünler ile birleşebilecek tüm ürünler ile birleştirmeyi ve metal yan sanayi ürünleri olarak sizlere en iyi hizmeti verebilmenin gayreti içerisinde olarak devam ediyoruz, bunca gayretimiz sizlerin bize verdiğiniz güven ile sağladığımızı biliyoruz, bizden güvenini ve desteğini esirgemeyen, siz değerli dost ve müşterilerimize minnet ve teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

Osman DEDE

Call Now Button